Twitter Kaydol

Büyük bir ağ olan Sosyal ag olarak televizyon ve haberlerde sıkca duyulan twitter, Hesap açma blogu Bu bulogda twittere nasıl kayıt işlemi yapılır Bunları sizlere anlatacagız.twitter turkçe kayıt ağı

 

Merhaba değerli kullanıcımız Burada size nasıl twitter`e kayıt olunur resimli şekilde size anlatacagız ilk önce internet çubugunuza twitter.com yazarak twitter`e giriş yapalım yada Google arama motoruna Twitter kaydol yazmamızda yeterli olacakdır arama motorunda en üstte zaten twitter kayıt alanı çıkmaktadır. Twitterden kayıt bölümüne giriş yaptıgımızda.

Twitter Kaydol

Twitter Kayıt sayfası

Üstte verdigim gibi bir menü açılacak bu menüde en üstte adınız soy adınız Bölümüne İnternet ortamında Gizli gezmek istiyorsanız gerçek isminizi soy isminizi belirtmenizi istemem “Ali çengizde” yapsanız olur. Kayıt işlemi için e-posta adresiniz olması gerekir e postanız yok ise hotmail.com adresinden bir e-posta adresi edine bilrisiniz. E-posta neden şart uyeliginizin aktivasyonu e-posta ya gelmektedir. Şifreleme menüsünde 123456 gibi basit kelimeleri zaten twitter sistemi onaylamıyor. Bunun için Unutmayacağınız en az 6 haneli şifre yapmalısınız örnek şifre vereyim “2.alix” bunun gibi kımsenin bilmeyecegi sağdece sizin bilebilcegin şifre yaratmalısınız. Kullanıcı adı yaratmak için bir kulanıcı adı belirlemelisiniz.  Twitter eski bir kuruluş oldugu için tam anlamı ile bir kulanıcı adı sağlayamazsınız örnek veriyorum ben metin2turkiye diye bir hesap alamadım daha önce kayıt yabmışlar.  bende TrMetin2turkiye diye bir hesap oluşturdum. Bu bilgisayarda oturumu açık tut kutucugunu işaretleyin bunun anlamınedir internette gezinirken bir cok url siteye giriş yaparız giriş yaparkende cogunlukla internet sayfamız kasmasın diye açtıgımız sayfaları kapatırız sonra girmeyi istedigimizde sayfaya yeniden şifre girmek zorunda kalabiliyoruz bu sebebden kutucugu işaretlemeniz gerek yok ben manuel şifre girerim diyorsanız kutuyu işaretlemenize gerek yok. ve kayıt işleminden önceki işlem Şartları kabul kutucugu şarları güzelcene gözden geçirerek kutuyu işaretleyin Hesap oluşturma butonuna tıklayıın. e-posta adresinize Twitter kayıt hakkında aktive linki gelir linke tıkladıgınız an itibari ile twitter kayıt oluşturmuş olursunuz kayıt işlemi yaptıkdan sonra twitter girişi için twitter.com adresinden uyeliginizi girip Sosyal agda gezintiye başlaya bilrisiniz şimdiden iyi sosyalleşmeler dilerim.

Metin2turkiye.net

Paylaşım ekibi Melike kader

Bir önceki yazımız olan 2014 Dünya Kupası Maç Sonuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*