Savcılık İndirilen Bayrakla İlgili Soruşturma Başlattı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, indirilen bayrakla ilgili soruşturma başlattı. İçişleri de iki güvenlik görevlisinin uzaklaştırıldığını açıkladıturkiye bayrağı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığında bulunan direkteki Türk Bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesiyle ilgili soruşturma başlattı. İçişleri Bakanlığı da, Diyarbakır’da Türk Bayrağı’nın indirilmesi ile ilgili olarak “Dış güvenlikle ilgili iki güvenlik görevlisi görevden uzaklaştırıldığını” açıkladı.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Lice ilçesinde önceki gün meydana gelen izinsiz gösterilerde hayatını kaybeden Ramazan Baran’ın cenazesinin mezarlığa götürülüşü sırasında yüzü kapalı bir göstericinin 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığında bulunan direkteki Türk Bayrağını indirmesine ilişkin Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatıldı.

KİMLİĞİ TESPİT EDİLECEK

Soruşturma kapsamında, bayrağı indiren göstericinin kimliğinin tespit edilmesi için çalışma başlatıldığı belirtildi.

BAKANLIK’TAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır’da Türk Bayrağı’nın indirilmesi ile ilgili olarak “Dış güvenlikle ilgili iki güvenlik görevlisi görevden uzaklaştırıldığını” açıkladı.

turkiye bayrağı

Bayrak Nedir?

Bayrak; bir milletin varlığının ve bağımsızlığının sembolü, tarihinin hatırasıdır. Değeri; pamuk, atlas ve ipekten yapılmasına bağlı olmayıp, temsil ettiği milletin kıymeti ile ölçülür. Devletin hakimiyetini, bağımsızlığını ve şerefini temsil ettiği için bayrağa saygı gösterilir.

Bir önceki yazımız olan Computex 2014 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 yorum

  1. MOLOTOF ATAR,BARIŞ İSTER. PUSU KURAR,BARIŞ İSTER. TAŞ ATAR,BARIŞ İSTER. DAĞA ÇIKAR,BARIŞ İSTER. 20 ÇOCUK YAPAR,EKMEK İSTER. HIRSIZLIK YAPAR,ÖZGÜRLÜK İSTER. ELEKTİRİĞİ KAÇAK KULLANIR,DEVLET BİZE BAKSIN İSTER. YAPILAN TESİSLERİ YAKAR, İŞ İSTER. ÖĞRETMEN ÖLDÜRÜR,EĞİTİM İSTER. FEODAL YAŞAR,DEMOKRASİ İSTER. TÖRE DEYİP KATLİAM YAPAR,ANLAYIŞ İSTER. PKK BUNDAN İBARET

  2. Önce sunu sormak lazim, hava kuvvetleri komutanligina bu teröristler nasil bu kadar yaklasabiliyor? Polis ve Asker nerede? böyle birseye nasil izin verilebiliyor. Neden birisi o haini o direkten bir atista indirmedi. Bu Provakasyonu kim yapiyor veya yaptiriyor? Muhalefet sadece Tayyiple yatip kalkiyor Türkiyeden haberleri yok. Nerede MHP nin övündügü Ülkücü genclik.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*