Metin2 SS Alma

SS Nasıl Alınır

Oyunda iken klavyemizde bulunan “PRTSCN” tuşuna bastığımızda SS otomatik olarak alınır. Bazı klavyelerde ( özellikle notebooklarda ) F tuşları iki fonksiyonda kullanılmaktadır. Bunun için klavyeler üzerinde FN isimli geçiş tuşları bulunmaktadır. Eğer kalvyenizdeki F tuşları iki fonksiyonlu ise önce FN tuşuna basarak F lock yani f tuşlarını aktif etme işlemi yapmanız gerekmektedir.

Klavyemiz yolu ile SS yi aldığımızda yapmamız gereken işlem METİN’ klasörünün altında bulunan “SCREENSHOT” isimli klasörü açmaktır. Otomatik olarak aldığımız SS oyun tarafından bu klasöre kayıt edilmektedir.

Eğer bu klasör oyun klasörümüzün altında yoksa öncelikle manuel olarak klasörü oluşturmanız gerekmektedir. Aksi taktirde oyun SS yi kayıt edemez ve SS yi alamazsınız.

SS Nasıl Alınır :  Oyunda iken klavyemizde bulunan "PRTSCN" tuşuna bastığımızda SS otomatik olarak alınır. Bazı klavyelerde ( özellikle notebooklarda ) F tuşları iki fonksiyonda kullanılmaktadır. Bunun için klavyeler üzerinde FN isimli geçiş tuşları bulunmaktadır. Eğer kalvyenizdeki F tuşları iki fonksiyonlu ise önce FN tuşuna basarak F lock yani f tuşlarını aktif etme işlemi yapmanız gerekmektedir.    Klavyemiz yolu ile SS yi aldığımızda yapmamız gereken işlem METİN' klasörünün altında bulunan "SCREENSHOT" isimli klasörü açmaktır. Otomatik olarak aldığımız SS oyun tarafından bu klasöre kayıt edilmektedir.    Eğer bu klasör oyun klasörümüzün altında yoksa öncelikle manuel olarak klasörü oluşturmanız gerekmektedir. Aksi taktirde oyun SS yi kayıt edemez ve SS yi alamazsınız.    Screenshot klasörünün altında aldığımız SS yi görüyorsanız bu işlemi başarı ile gerçekleştirmişsinizdir.   SS aldıgınızda SS yi çok hzlı bir şekidede pc üzerine yansıta bilrisiniz peki nasıl yaparız msa üzerinde bir resim olmalı Metin2 de oyun oynarken resim çekdiniz diyeli masa üzerine prtscn ile aldıgınız kopyalamayı masa üzerindeki herkangi bir resime ters tıklayıp Düzenle basıız basdıgınızda resmin içerigi yansıyor prtscn ile kopyaladıgınız ss yi CTRL Tuşuna basılı tutarak "V" harfine basdıgınızda aldıgınız ss resme işlenir resmi kapatıgınızda aldıgınız ss akdif hale gelir.  Artık Bildiginiz gibi SS olaylar metin2.org sitesinde bitti ss ler üzerinde farklı şekillerde oynamalar oluyor bu oynamalar gözle görünmüyor profosyonelik ilerebettir bu işde ama Çoğu pvp server sahipleri halan bu eski sistemi geçerli sayıyor genelde pvp server sisteleri bu işe devam etmektedirler peki Çogu pvp server tiçket desdek bölümü vardır oradan aldıgınız ss yi yolaya bilrisiniz bazı serverler Forum sistemi akdif Forumlar araçılıgı ile yollaya bilrisiniz link vererek. Fazı serverlar facebook üzerinden destek vermektedirler facebook üzerinden ss bildirimi paylaşabilrisiniz.

Metin2 Prt Sc Tuşu ile Metin2 Servarında Nasıl SS alınır?

Screenshot klasörünün altında aldığımız SS yi görüyorsanız bu işlemi başarı ile gerçekleştirmişsinizdir.

Farklı Şekilde SS alma

SS aldıgınızda SS yi çok hzlı bir şekidede pc üzerine yansıta bilrisiniz peki nasıl yaparız msa üzerinde bir resim olmalı Metin2 de oyun oynarken resim çekdiniz diyeli masa üzerine prtscn ile aldıgınız kopyalamayı masa üzerindeki herkangi bir resime ters tıklayıp Düzenle basıız basdıgınızda resmin içerigi yansıyor prtscn ile kopyaladıgınız ss yi CTRL Tuşuna basılı tutarak “V” harfine basdıgınızda aldıgınız ss resme işlenir resmi kapatıgınızda aldıgınız ss akdif hale gelir.

Artık Bildiginiz gibi SS olaylar metin2.org sitesinde bitti ss ler üzerinde farklı şekillerde oynamalar oluyor bu oynamalar gözle görünmüyor profosyonelik ilerebettir bu işde ama Çoğu pvp server sahipleri halan bu eski sistemi geçerli sayıyor genelde pvp server sisteleri bu işe devam etmektedirler peki Çogu pvp server tiçket desdek bölümü vardır oradan aldıgınız ss yi yolaya bilrisiniz bazı serverler Forum sistemi akdif Forumlar araçılıgı ile yollaya bilrisiniz link vererek. Fazı serverlar facebook üzerinden destek vermektedirler facebook üzerinden ss bildirimi paylaşabilrisiniz.

 

Not: Bazı Klavyeler üzerinde “PrtScn, P S, prt sc” Gibi tuşlar bulunmaktadır bu tuşlar kafanızı karışdırmasın hepside aynı tuşu içerir klavyenin sol üst köşesinde yer alır genelikle tuşun bulundugu kısım orasıdır benim şuan kulandıgım laptop  “Hp” Num LK tuşunun üzerinde Num “LK”  Tuşu nerede o tuşda 7 tuşunun üzerinde

Bir önceki yazımız olan Beta İtem Kodları Resimli başlıklı makalemizde metin2 beta item kodları, metin2 beta silah kodları ve Metin2 item kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*