Agario nedir Agario Pvp nedir

Agar.io

Agario Oyunu Matheus Valadares Tarafından yapılmış, Online 2 boyutlu bir oyundur. Kısa süre içerisinde Türkiye’nin ve Dünyanın en çok oynanan mmorpg oyunları arasına girmişti. Kodlaması farklı wepte farklı şeyler için kullanılan Javascript’dir. Agario Oyuncularının Kendilerine göre skinleri yapılabilir ve Oyun içerisinde bir çok ülke skini mevcuttur. Bir sürü farklı server var.

Örneğin: Team(Takım):

Takım serverinde Online oyuncuların kullanabileceği 3 renk mevcuttur. Bu Renkler : Kırmızı, Mavi ve Yeşil renkleri mevcuttur. Takım oyununda aynı renkte olan kullanıcılar birbirlerini yutamazlar.

Örneğin: Exp(Tecrübe):

Tecrübe Serverinde Online Oyuncular daha rahat büyürler, çünki oyunda etrafına yem atan kırmızı parçalayıcılar mevcuttur. Kırmızı Parçayıcılar sizden küçükse onların üzerine gidip kendinizi parçalayabilirsiniz. Ama, Eğer siz küçükseniz kırmızı parçaya doğru giderseniz kırmızı parça sizi yutar ve büyür.

Örneğin: Rainbow(GökKuşağı):

Gökkuşağı serverinde agar.io oyuncuları ve oyunda bulunan tüm herşey gökkuşağı renklerini teker teker almaktadır.

Örneğin: Normal Ws

Agar.io Oyununun normal halidir. Oyunda Sizden küçük olan diğer oyuncuları yemelisiniz. Önünüze gelen yemleri yiyerek büyüyebilirsiniz.

Agario Nasıl Oynanır ?

Oyunda bir çok online oyuncu mevcuttur. Bu Oyuncular sizden küçükse bu oyunları yutmamız gerek. Bu Küçük puanlı oyuncuları yediğimizde kendi puanımız artar. Önümüze gelen bizden çok küçük biri varsa Boşluk(Space) tuşuna basarak bölünebilir ve bunu yiyebiliriz. Oyunda başka bir oyuncuya 10 puanlık yem atmak için W Tuşuna basabiliriz. Oyun içerisinde bulunan yeşil şeylere girerken dikkatli olun parçalanabilirsiniz.

Agario Pvp

Agario oyunundan sonra agario açık kaynaklı bir oyun olduğu için bir çok kişi tarafından pvpleri kuruldu. Kolay, Orta ve Zor türleri mevcuttur.

Aşağıdaki linkten Server tanıtımı yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan agar io etkinlikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*