3G Akıllı telefonları Yavaşlatan Nedenler

3G Android telefonları Yavaşlatan Nedenler

Akıllı telefon teknolojisinin en çok can sıkan sorunlarından biri de zamanla yavaşlaması. Peki bu yavaşlamanın sebebi ne? Akıllı telefonlarda lazım gelen sanılarak yüklenen gereksiz uygulamalar yavaşlatıyor. Bunun önüne geçmek ya da etkisini azaltmak ise ise mümkün.

ASUS-ME171-3

Akıllı telefonlarda lazım gelen sanılarak yüklenen gereksiz uygulamalar yavaşlatıyor. Bunun önüne geçmek ya da etkisini azaltmak ise ise mümkün. Akıllı telefonlarda lazım gelen sanılarak yüklenen gereksiz uygulamalar, cihazın hafızasını doldurduğu gibi pil ömrünü de kısaltıyor. Bunun önüne geçmek ya da etkisini azaltmak ise ise mümkün.Akıllı telefonların en cazip noktası, hiç şüphesiz, uygulamalarla içeriğin zenginleştirilmesi. Şayet bu uygulamaların bir bölümü gerçekten işe yararken, bir bölümü arka planda çalışarak hem telefonu yavaşlatıyor hem de pil ömrünü düşürüyor.Akıllı telefon aldıktan akabinde içerisindeki uygulamaları gözden geçirmek bir hayli mühim . Üretici firmaların telefona yüklediği bazı uygulamalar, telefonun çalışması için lazım gelen olmadığı gibi sistemi de normalden çok fazla daha yavaş bir hale getiriyor. Telefon olağan işleyişini sürdürürken arka planda ve gizli modda çalışan uygulamalar telefonda ciddi manada güç kaybına sebep oluyor. Bu sebepten ötürü eğer telefon bu uygulamalardan root (kendi kendini kontrol eden) ile korunmuyorsa farkında olmadan akıllı telefon kullanımında zorluklar yaşanmakda

EN ÇOK YER KAPLAYAN UYGULAMALAR

Oyunlar, akıllı telefonlarda en çok fazla yer kaplayan uygulamaların başında geliyor. Çoğu kullanıcı bu oyunlardan birkaçını hiç kullanmamasına karşın telefonundan da kaldırmıyor. Büyük boyutlu bu oyunları silmek hafızadan ciddi manada yer tasarrufu sağlıyor.

ANTİVİRÜS YANILGISI

En önde gelen gereksiz uygulamalardan bir diğeri de antivirüs uygulamaları. Çoğu kullanıcı genellikle Android telefonların özellikle antivirüs uygulamasına gereksinimi olduğu yanılgısına kapılıyor. Android açık kaynak kodlu Linux tabanlı bir işletim sistemi olduğundan dolayı aslında cihazın virüs tanımazlık özelliği yer alıyor ve işletim sistemine virüs bulaşmıyor.

KAMERA UYGULAMALARI

Oldukça çok kullanılan ve telefona kurulan kamera uygulamaları da aslında Android telefonlar için gereksiz. Sistemin içinde esasen kamera uygulaması olduğundan dolayı telefon değişik değişik kamera uygulamalarına ihtiyaç duymuyor.

RAM DÜŞMANI LAUNCHER VE WIDGET’LAR

Temel ekranı kaplayan bir çok fazla widget ise göze lazım gelen gibi görünmesine karşın , aslında olmazsa olmazlar arasında değil. Widgetler, arka planda da çalıştığı gibi RAM’i de dolduruyor ve bataryanın çabuk bitmesine yol açıyor.
Telefonun ekranında değişik bir görünüm elde etmek adına launcher, mesajlaşma uygulaması, yada diğer özgün uygulamaları kullanmak bir hayli cazip gelebiliyor. Şayet , bu uygulamalar cihazınızın sisteminde esasen yüklenmiş durumda oluyor. Yani kullanıcılar tekrardan bu tür uygulamaları yüklediğinde dahi isteye cihazı yavaşlatıyor. Bu da hem depolama alanından hem de telefonun olağan hızından kayıp manasına geliyor.

İŞE YARAMAYAN UYGULAMALARDAN KURTULMAK İÇİN

Android telefonlarda çok fazla da işe yaramayan uygulamaları devre dışı bırakmak için Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümden faydalanmak mümkün. Veya Titanium Backup uygulamasını kullanarak da benzer bir işlem yapılabilir. Bunun üzerine söz konusu uygulamalar bir manada uykuya alınabiliyor. Ayrıca bu eklentiler ile beraber söz konusu uygulamaların ikonları tatbikat ekranından kalkabiliyor ve göz yorucu bir karmaşadan kurtulmak da mümkün oluyor

Bir önceki yazımız olan Okulda başarısız çocuk Deha çıktı başlıklı makalemizde dahi çocuk Melike Erbaş ve deha çocuk Melike Erbaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*